Bijzonder stukje natuur dankzij toegewijde vrijwilligers

Onze burgemeester en wethouders gaan regelmatig op werkbezoek. Dit keer zagen ze een stinzenbos, broekbos, beverburcht, poel, waterpartijen en bloemrijke graslanden. Weet u al om welk bijzonder natuurgebied dit gaat? Dat kan niet missen: ze waren te gast in natuurgebied Kadans in Nederasselt.

Onder leiding van het bestuur van Kadans, bezochten burgemeester Joerie Minses, gemeentesecretaris Jaap de Graaf, wethouders Pepijn Baneke, Wim Wink en Vincent Arts op 8 april natuurgebied Kadans in Nederasselt. Ook de beleidsmedewerkers van natuur- en milieueducatie en groenbeheer gingen mee.

Vrijwilligers geven gebied extra waarde

Twintig jaar geleden kocht de gemeente het gebied. Voor die tijd was het van meneer Welle, aardrijkskundeleraar. Hij heeft het gebied samen met zijn kinderen tot natuurgebied gemaakt. Vrijwilligers wilden zich graag inzetten om de natuurwaarden van het gebied te behouden. Daar zijn met de gemeente afspraken over gemaakt en tot de dag van vandaag zorgen vrijwilligers voor het gebied. En met succes: het is er niet alleen prachtig, maar heeft ook een hoge natuurwaarde. In het gebied leven vele verschillende planten- en dierensoorten. 

Om natuurgebied Kadans te behouden zijn er zo'n 20 actieve vrijwilligers. Ze doen werkzaamheden zoals wilgen knotten, heggen knippen en vlechten, maaien, hooien en waterpartijen onderhouden. Belangrijk werk, helaas blijkt het moeilijk om nieuwe vrijwilligers te vinden. Daar ligt een uitdaging. Wilt u meehelpen? Ze horen graag van u. Kijk op www.natuurstichtingkadans.nl

Ontdek natuurgebied Kadans

Wilt u ook kennismaken met dit mooie stukje natuur? Dat kan! Het gebied is deels opengesteld en de wandelpaden zijn verbeterd. Ook heeft stichting Nederasselt Gezond er een bankje geplaatst. De ingang van natuurgebied Kadans vindt u aan de Hollestraat 42 te Nederasselt.