Gemeenteraadsverkiezingen 2026 ‘Politieke partijen aan het woord’

Op woensdag 18 maart 2026 vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Dat lijkt misschien nog ver weg, maar dit is sneller dan u denkt. Juist tijdens deze verkiezingen heeft u als inwoner de kans om uw stem te laten horen en invloed uit te oefenen op het bestuur van onze gemeente. De gemeenteraad beslist over zaken die direct invloed hebben op uw dagelijkse leven. Door te stemmen laat u zien wat u belangrijk vindt en zorgt u ervoor dat uw belangen worden vertegenwoordigd. Tenslotte bepaalt uw stem hoe onze gemeente de komende vier jaar wordt bestuurd en wie er namens u plaatsneemt in de gemeenteraad.

Raads- en commissieleden zijn inwoners uit onze gemeente die hun ideeën en opvattingen over hoe onze gemeente bestuurd moet worden, willen verwezenlijken door mee te praten en mee te beslissen in het hoogste gemeentelijke orgaan. Om alvast kennis te maken met de mensen achter de partijen, hebben we alle politieke partijen gevraagd om een raads- of commissielid toe te laten lichten waarom zij het belangrijk vinden om zich in te zetten voor onze gemeente. In deze editie lees je de bijdragen van de VVD en DGH. In de volgende editie komen GL-PvdA en DKC aan bod. 

Edwin Claassen – VVD

Ik ben fractievoorzitter en lijsttrekker van VVD Heumen. Samen met een sterke fractie, met vertegenwoordigers uit alle kernen, zet ik mij in voor een betrouwbare en daadkrachtige gemeente. Wij staan voor goede voorzieningen, gezonde gemeentelijke financiën en een OZB die niet hoger is dan nodig. De afgelopen jaren hebben we laten zien dat dit werkt, onder andere met de ontwikkeling van de Kanaalzone. Als raadslid sta je dicht bij inwoners en maak je keuzes die Heumen vooruithelpen. Dat motiveert mij.

Ronald Zwiers - DGH

Op een constructieve en inhoudelijke manier bijdragen aan inhoudelijk debat in je fractie en je woonplaats. Gedreven door de gedachte dat het te gemakkelijk is enkel commentaar te hebben op de manier waarop partijen in de gemeenteraad omgaan met vraagstukken die iedereen aangaan: natuur, sociale samenhang, fatsoenlijke besluitvorming en het behoud van de voorzieningen van onze mooie dorpen. Meedoen is een uitdaging en biedt zingeving. Een stukje teruggeven van jezelf en je vaardigheden. Uitdaging: betrek meer burgers bij politiek!