Onrust door drugsafval in Overasselt?
Politiewagens, busjes van de omgevingsdienst en de brandweer, afgezette straten... Woensdag was er onrust in het buitengebied in Overasselt. Maar wat was er nu aan de hand? Drugsafval? Gelukkig bleek het iets heel anders te zijn!
Een oplettende inwoner zag een vreemd spoor op een onverharde weg, en maakte hier melding van. Omdat drugsafval mogelijk gevaarlijk en schadelijk kan zijn, heeft de politie dit meteen opgepakt. Tijdens het onderzoek bleek het gelukkig niet om drugsafval te gaan, en werd de werkelijke oorzaak duidelijk. Wat bleek? Het spoor kwam van een onschuldig middel dat wordt ingezet tegen opstuivend stof op onverharde wegen.
Test tegen stoffige wegen
Door de aanhoudende droogte zijn onze onverharde wegen stoffig geworden. Dat kunnen we kortstondig tegengaan door puur slootwater water te sproeien, alleen is dat zonde van het water. Daarom hebben we een toevoeging met biologisch afbreekbaar, bruinkleurig, middel getest. Dit middel bindt stof waardoor de overlast afneemt. Het middel is op een paar onverharde wegen in Overasselt gesproeid, om te zien of dit het gewenste effect heeft. De eerste uitkomsten van de test zijn goed, mogelijk gaan we het vaker gebruiken. We zullen dit dan aankondigen.
We zijn blij met oplettende inwoners!
Gelukkig bleek het vals alarm: er was geen drugs en geen gevaar. Toch is de politie blij dat ze deze melding hebben gekregen. Drugscriminaliteit is een groot probleem, om dit tegen te gaan heeft de politie veel aan meldingen van oplettende inwoners.
Ziet u iets verdachts? Meld het!
Dit kan bij de politie, bij de wijkagent of via (0900) 88 44. Anoniem melden kan bij Meld Misdaad Anoniem via (0800) 70 00 of op www.meldmisdaadanoniem.nl.